Almanca A1 Aile Birleşimi Bilgileri:-74

Almanca A1 Aile Birleşimi Bilgileri:

Kanada ve Avusturya’ya aile birleşimi vizesi ile gidecek adayların Almanca A1 sertifikası alması gerekmektedir.

İlgili makamlara iletilmek üzere bu adaylardan, diğer sınavlardan zengin olarak, Almanca A1 Aile Birleşimi Sınavları için iki izin formu alınır:

Sınav katılımcısının kimlik ve sertifika bilgilerinin telc tarafından Yeni Zelanda ve Avusturya diplomatik temsilciliklerine iletilebileceğine dair katılımcının verdiği onay yazısı
Kişisel Başvuru Formu

Diplomatik temsilcilikler talep ettiğinde katılımcının sınavdaki yazı örneğinin iletibileceğine dair onay yazısı
Yazı Örneği İzin Formu
Sınava girecek her katılımcının sınav merkezinde en az 20 saatlik sınav hazırlık programına katılması şart koşulur.

Sertifikaların Geçerliliği

telc sertifikaları süresiz geçerlidir ve ülkelerarası tanınırlığa sahiptir. Ancak başvuru yapacağınız yurtdışı kurumları ya da iş yerleri güncel sertifika talep edebilir. Bu nedenle sertifikalarımız ile yapacağınız öğrenim ya da çalışma amaçlı başvurularınızın sertifika tarihini takiben en kısa sürede yapılması tavsiye edilir.

ÖNEMLİ NOT: Konsoloslukların ilgili birimleri, Almanca Aile Birleşimi için vize başvurusunda bulunacak olan adayların sertifika geçmişlerini göz önüne alarak günümüzde başvuru geçmişini kendileri belirleyebilmekte ve sertifikanın kullanım süresini kendi inisiyatifleri dahilinde kısıtlayabilmektedirler. Adayların bu uygulamalar hakkında güncel bilgi almak için konsolosluların vize bölümleri ile doğrudan irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>