yurtdışı eğitim yurtdışı dil okulu

Yurtdışında eğitim görecek öğrencilerin çoğu yeni bir kültür ve ortamda yeni  arkadaşlıklar edinmenin heyecanını yasarlar. Bununla birlikte yurtdışına eğitime  gittiklerinde kolay gelen bir yolu seçerek çoğu öğrenci kendi ülkelerinden  öğrencilerle iletişime geçer ve değişik milletlerden ve kültürlerden insanlarla  tanışma fırsatını değerlendirmezler.

Yurtdışı Eğitim genellikle dil eğitimi almak veya lisans/lisansüstü eğitimi  tamamlamak için tercih edilir. En popüler ülkeler arasında İngiltereAvustralya, Amerika bulunmaktadır. Ülke seçiminden önce geniş kapsamlı bir  araştırma önemlidir. Bunun için acentelerden yardım alabilir veya internette  yurtdışı eğitim sitelerinde araştırma yapabilirsiniz.
Yurtdışında  eğitime başlayan her öğrenci gideceği Ülke ve buranın kültürü hakkında bilgi  sahibi olmalıdır. Böylelikle hem bu toplumda konuşabileceğiniz ortak konular  biriktirmiş olur hem de kendinize olan güveninizi arttırmış olursunuz.  Gideceğiniz Ülkede konuşulan dile hakim olmanız da kendinize güven acısından  oldukça önemlidir.
Eğer dil eğitimi için Yurtdışına cıktıysanız  okulunuzda ve çevrenizde sizin gibi uluslararası öğrenciler bulunacaktır. Yeni  Ülkenizde arkadaş edinmek için başkalarından bir hamle beklemeyin bu zaman  kaybıdır. Ayni Ülkeden olmasanız da Yurtdışındaki diğer uluslararası  öğrencilerle aranızda birçok ortak özellik vardır.
Eğer  lisans/lisansüstü eğitim için Yurtdışındaysanız uluslararası öğrencilerin  yanında ülkenin yerel öğrencileri de sizinle beraber eğitim görecektir. Bu da  sizin için büyük bir şans teşkil eder, böylelikle bulunduğunuz ülkenin kültürü  hakkında geniş bir bilgiye sahip olabilir, yerel öğrencilerle arkadaşlık  kurabilirsiniz. Bu hem sosyal ilişkilerinizi hem de yabancı dilinizi  geliştirecektir.
Yurtdışındayken kendi ülkenizde olduğu kadar rahat  hissetmeyebilirsiniz, özellikle ilk zamanlarda. Hareketleriniz kontrollü ve  hissettikleriniz garip gelebilir ancak bunların geçici olduğunu kendinize  hatırlatın. Önemli olan açık görüşlü, kibar ve pozitif olmaktır.
Yurtdışında eğitim sırasında kendi ülkenizden öğrencilerle arkadaş olmanın tabi  ki bir sakıncası yoktur. Hatta ülkenize olan özlemi hafifletmekte yardımcı  olacak faktörlerden biri de budur. Ancak yurtdışında eğitim almanın en büyük  avantajlarından biri olan ve size uluslararası bir perspektif katacak olan yeni  bir kültür ve ortamda yeni insanlarla arkadaş olma fırsatını da kesinlikle  değerlendirin

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>